Kasy fiskalne – ONLINE –

KASY ELEKTRONICZNE – ON LINE

Od dnia 01-01-2019 obowiązują nowe kasy fiskalne. Ich wbudowana funkcjonalność umożliwi w pełni zautomatyzowany i bezpośrednie przesyłanie informacji z kasy do Centralnego Repozytorium Kas. (CRK).

W CRK będą gromadzone informacje o sprzedaży dla osób fizycznych danego podatnika. Ustawodawca dopuszcza możliwość stosowania obecnych kas z formą papierową – jednak będą one stopniowo wycofywane z rynku. Po zapełnieniu pamięci fiskalnej kasy podatnik nie będzie już mógł jej stosować – tylko jest zobowiązany do nabycia nowej Kasy spełniającej wymogi.

UWAGA : Niektóre branże mają obowiązek stosować kasy od: np.: - podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych w tym naprawy opon, (od 01-01

-2019) - podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem - lipiec 2020 - podatnicy świadczący usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze i lekarskie (od 01-01-2020r)

PODATNICY W/W będą mieli prawo o ulgi związanej z zakupem nowej kasy (90% ceny jej zakupy nie więcej niż 700 zł), jednocześnie nie przepada im ulga za starą kasę – nie mają obowiązku jej zwrotu. Pod warunkiem że nową kasę nabędą w ciągu 6 mc od daty wejścia obowiązku zakupu kasy.

Brak dostępu do internetu nie zwolni podatnika z stosowania kasy elektronicznej – będzie musiał po ustaleniu z Urzędem Skarbowym w okresowych ostępach czasu taką informację przesyłać.

Szukasz solidnej księgowej w swojej okolicy?

Wyślij zapytanie i umów się na spotkanie. Mamy dla Ciebie naprawdę dobrą ofertę.

Zapytaj o ofertę